بررسی روش‌های رسوب‌زدایی و نمک‌زدایی در پژوهشگاه شیمی

2018-06-24T14:39:35+04:3023 ژوئن 2018|دسته‌بندی: خبرها|برچسب: |بدون ديدگاه

از سوی پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران کنفرانس ملی فرآیندهای پالایش آب، هوا و خاک در تیر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به همت پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی با هدف بحث و تبادل نظر گسترده میان صنعتگران، پژوهشگران، علاقه‌مندان و فعالان حقیقی و حقوقی حوزه محیط زیست کنفرانس ملی فرآیندهای پالایش آب، هوا و خاک برگزار می‌شود.

در این کنفرانس در خصوص “انعقاد و لخته‌سازی”، “فرآیندهای هوازی و بی‌هوازی”، “رسوب‌دهی شیمیایی”، “شناورسازی با هوای محلول (DAF)”، “فرآیندهای تبادل یون”، “فرآیندهای غشایی”، “فیلتراسیون و زیست فیلترها”، “فرآیندهای استریل‌سازی و ضد عفونی آب، خاک و هوا (کلرزنی، اشعه مافوق بنفش، ازن)”، “فرآیندهای جذب آلاینده‌ها” و “رسوب زدایی و نمک‌زدایی” بحث و تبادل نظر می‌شود.

تبدیل و زیست تبدیل آلاینده‌ها، زیست پالایی، تولید سوخت و انرژی از انواع پسماند و پساب، تولید محصولات با ارزش از انواع پسماند، استخراج مواد با ارزش از پسماند، فرآیند امحاء پسماند جامد و خطرناک، فرایندهای نوین در پالایش محیط زیست، نانوتکنولوژی در پالایش محیط زیست، شناسایی، اندازه‌گیری و پایش آلاینده‌ها، مدل‌سازی و شبیه‌سازی از دیگر محورهای این کنفرانس اعلام شده است.

در این رویداد علمی ۱۷۸ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است که از سوی هیأت علمی کنفرانس ۱۵۶ مقاله که از کیفیت علمی بالایی برخوردار بودند، انتخاب شدند که در قالب سخنرانی و پوستر ارائه خواهند شد.

این کنفرانس در روز ۱۲ تیرماه امسال در محل پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی برگزار خواهد شد.

[تعداد: 1   میانگین:  3/5]

ثبت ديدگاه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/samenshi/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613