گلایسین

گلایسین2020-02-12T15:46:26+03:30

Project Description

گلایسین

معرفی محصول

گلیسین ساده‌ترین اسید آمینه در تمام یاخته‌های زنده و در بین آمینو اسیدهاست. این اسید آمینه با فرمول شیمیایی، سبک‌ترین و تنها اسید آمینه‌ی غیر کایرال است. کدهای ژنتیکی این اسید آمینه عبارتند از: GGU، GGC، GGA و GGG. گلیسین یکی از ۲۰ اسید آمینه‌ایست که پروتئین را می‌سازد. این آمینو اسید غیر قطبی و آب گریز است.
ویژگی‌ها
به خاطر که شاخه زنجیری خیلی کوچک هست فقط یک هیدروژن می‌تواند در پروتین جای داشته باشد. به همین دلیل این امینو اسید خیلی استابل و با ثبات هست و به راحتی به امینو اسیدهای دیگر تبدیل نمی‌شود. زیادی از پروتئین‌ها مقداری خیلی کمی گلیسین دارند به استثنای گیلاتین و کولاگین که دارای ۲۵–۳۰٪ گلیسین دارد. بدن انسان مقدار زیادی گلیسن نیاز دارد برای اینکه جگر انسان بتواند کارش را بخوبی انجام دهد.
کاربرد گلایسین :
در بسیاری از مکمل های غذایی و همچنین در نوشیدنی های پروتئینی استفاده می شود . علاوه بر این، آن را در فرمولاسیون داروها استفاده می شود و جذب دارو را در معده بهبود می بخشد .
آن را در تولید غذاهای حیوانات و خوراک حیوانات استفاده می کنند . این کار به عنوان یک شیرین کننده عمل می کند و طعم را افزایش می دهد.
گلایسین خوراکی یا غذایی در تولید مکمل های غذایی و مکمل های دارویی استفاده می شود.
به عنوان یک طعم دهنده یا شیرین کننده استفاده می شود در ترکیب با گلوتامات سدیم ، DL-alanine یا اسید سیتریک ، می توان آن را در نوشیدنی ها استفاده کرد .
به عنوان یک اصلاح کننده اسیدیته یا بافر برای ترکیب شراب و نوشیدنی ها کاربرد دارد .
در تولید شیرینی و کیک و کلوچه نیز استفاده میشود همچنین به عنوان یک افزودنی برای تولید سس ، سرکه و آب میوه ، به منظور بهبود طعم و مزه غذا، حفظ رنگ اصلی خود و ارائه منبع شیرینی کاربرد دارد .
به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده برای پوست ماهی و بادام زمینی استفاده می شود، زیرا می تواند تولید مثل Bacillus subtilis و E.coil را مهار کند.
گلایسین شامل یونهای آمینو و هیدروکسیل است و به همین دلیل اثرات بافر قوی دارد. این می تواند نقش طوفانی در طعم نمک خوراکی و سرکه ایفا کند.
نقش خاصی در ترکیبات شیمیایی و ضد اکسیداسیون فلز دارد. بنابراین، آن را می توان به عنوان یک تثبیت کننده برای کرم ، پنیر، مارگارین، نودل پخته سریع ، آرد گندم استفاده کرد .
در فرآوری گوشت و همچنین سس سویا به منظور حذف تلخی از گلایسین یا گلیسین استفاده میشود .

مشخصات فنی

Item VALUE
(assay(C2H5NO2 ۱۰۱٫۵/۹۸٫۵
Heavy metals(as pb)%-max ۰٫۰۰۲
Loss on drying%-max ۰٫۲
sulphate(as SO4)%max ۰٫۰۰۶۵
Residue on ignition%-max ۰٫۱
Choride(as Cl)%max ۰٫۰۰۷
GG Solutions Gas Dispenser BA-300
[تعداد: 1   میانگین:  2/5]

ثبت ديدگاه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/samenshi/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613