کربنات منیزیم

کربنات منیزیم
کربنات منیزیم2020-02-16T09:20:02+03:30

Project Description

کربنات منیزیم

معرفی محصول

کاربرد کربنات منیزیم :
منيزيم رابطه بسيار نزديكی با عناصر كلسيم و فسفر دارد. تقريباً ۷۰% كل منيزيم در استخوانها و مابقی در بافتهای نرم و مايعات بدن پراكنده است. منيزيم به وسيلة غذاهای مختلف وارد بدن دام وطيور ميگردد، در دانة غلات نيز قسمتی از منيزيم به صورت تركيب با اسيدفيتيك ميباشد سبوس گندم، مخمر خشك، و مكملهای پروتئينی گياهی بخصوص كنجالة پنبه و كنجالة كتان از منابع خوب منيزيم ميباشند.
وظايف:
منيزيم معموليترين فعالكنندة آنزيم بوده و در فعال نمودن فسفات ترانسفرازها، ديكربوكسيلازها، و اسيل ترانسفرازها اهميت دارد.
برای رشد اسكلت به عنوان جز تشكيل دهنده استخوان ضروری است.
برای انجام واكنشهای فسفريلاسيون اكسيداتيو در ميتوكندری قلب و ساير اعضا ضرورت دارد.
كمبود
در اثر كمبود منيزيم در گوسفندان و گاوهای شيرده، بيماری بروز ميكند كه آن را تتانيگراس= كزاز علفی، (تتانيشيردهی) و (تتاني هيپوماگنزامی) مينامند. حيوان مبتلا دارای علائمی همچون بي اشتهائی، عصبی، چشم های خيره، انقباض و گرفتگی عضلات و پاهايی ضعيف و كج ميباشند. چنانچه گرفتگی عضلات معالجه نگردد، درصد
مرگ ومير بالا ميرود. گرفتگی عضلات سبب زمين گير شدن دام می گردد.
در اثر كمبود منيزيم فعاليت چند آنزيم آلكالين فسفاتاز پلاسما، انولاز و پيرووات فسفوكيناز عضله كاهش می يابد و لذا حيوان دچار گرفتگی عضلانی می شود.
كمبود منيزيم در طيور باعث بروز اغماء و تشنجات عصبی گرديده، در جوجهها موجب نرمی و پيچخوردگی استخوانها ميشود. رشد مرغهای گوشتی كم شده ،ميزان توليد در مرغهای تخمگذار كاهش مييابد. به علاوه مواد آهكی پوسته تخم مرغ كم ميشود و در نتيجه پوسته تخم مرغ نرم و به اشكال غيرطبيعی (دفرمه شدن پوسته تخم مرغ) در ميآيد.
كزاز علفی
اختلال متداول گاو و گوسفندان در حال چرا به دليل كمبود منيزيم را كزاز علفی گويند. اين اختلال كزاز منيزيمی و يا مسموميت با مرتع گندم نيز شناخته می شود.
– در دامهای با جيره خشك زمستانه با تداوم مصرف بالا نيز اتفاق می افتد.
– استفاده زياد از غلاتي مانند گندم به دليل جذب سريع پتاسيم نيز از عوامل بروز كزاز علفي است. مقادير بالای
پتاسيم و پروتئين جيره نيز سبب بروز چنين اختلالی می گردد.
– افزودن چربی نيز به دليل اينكه تشكيل صابون منيزيم (كمپلكس منيزيم) و به سادگی جذب نميگردد، سبب
كاهش جذب منيزيم و در نهايت كزاز علفی می شود.
زيادی منيزيم مسموميت ايجاد مي كند.
منابع منيزيم جهت افزودن به جيره دام ۱-اکسید منیزیم ۲-کربنات منیزیم ۳-سولفات منیزیم
تزريق محلول تزريقیCMP در حالت اورژانسی، دام زمين گير را بهبود بخشيده ولی استفاده از مكمل معدنی بهترين عامل از بروز مجدد آن است.

کربنات منیزیم کاربردهای متنوعی در صنعت دارد که عبارتند از : ۱٫ صنایع غذایی. ۲٫ صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی. ۳٫ صنعت تولید پلیمرهای مقاوم در برابر شعله. ۴٫ به عنوان یک منعقد کننده قابل بازیابی در حذف رنگ

مشخصات فنی

Item VALUE
Magnesium oxide ۴۰-۴۵%
Calcium oxide ۱%max
chloride ۰٫۱%max
Iron ۰٫۰۵%max
Density ۰٫۲۷g/cc
screen analyis-325mesh ۹۷%min
GG Solutions Gas Dispenser BA-300
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

ثبت ديدگاه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/samenshi/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613