نیتریت سدیم

نیتریت سدیم
نیتریت سدیم2020-02-10T13:50:34+03:30

Project Description

نیتریت سدیم

معرفی محصول

سدیم نیتریت با فرمول شیمیایی NaNO۲ می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، جامد سفید یا کمی زرد است.
سدیم نیتریت پودر کریستالی سفیدی متمایل به زرد است که در آب کاملا محلول است و بسیار جاذب نم و رطوبت می باشد . این ماده در صنایع شیمیایی و دارویی کاربرد های فراوانی دارد . اما بهترین کاربردش در صنایع غذایی و صنایع سوسیس و کالباس و فرایند کردن گوشت می باشد و در برخی از کشور ها در تولید ماهی استفاده می شود .
کاربرد نیتریت سدیم در صنایع غذایی:
نیتریت سدیم یک نمک خوراکی برای حفاظت از محصولات گوشت و سوسیس و کالباس است. در حالی که حفاظت ازمحصولات گوشتی علیه باکتری ها را بر عهده دارد رنگ آنها را به رنگ قرمز خوش رنگ نگه می‌دارد و نیز یک طعم دهنده معمولی است و به همین دلیل یک مکمل غذایی به شمار می‌رود.
کاربرد نیتریت سدیم در صنایع مختلف:
کاربرد نیتریت سدیم در صنعت بیشتر جهت تولید صنعتی ترکیبات آلی نیتروژن دار می‌باشد. این ماده یک واکنش دهنده برای تبدیل ترکیبات آمین به دیازو است، که به طور گسترده ای به عنوان ماده پیشرو برای تولید رنگ و پیگمنت به کار می‌روند. از دیگر مصارف نیتریت سدیم میتوان به تولید حشره کش و علف کش ها، به عنوان مهار کننده ی خوردگی، در صنعت نساجی به عنوان یک عامل سفید کننده، در صنعت لاستیک به عنوان بازدارنده ی پلیمری، در برنامه های کاربردی شامل تصفیه آب، مایعات ضد انجماد، پاک کننده های صنعتی و روان کننده ها اشاره نمود. با توجه به خواص ضد خوردگی، به عنوان یک خنک کننده در ذخیره انرژی حرارتی برای سیستم های تهویه مطبوع و سردخانه صنعتی استفاده می‌شود.
کاربرد نیتریت سدیم در صنایع دارویی:
نیتریت سدیم در داروسازی به عنوان یک داروی موثر برای رفع مسمومیت ایجاد شده با سیانید است به همین دلیل در فهرست دارو های ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد. از ترکیب نیتریت سدیم با تیو سولفات سدیم در صنایع دارویی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک حد واسط، در تولید ساخارین و کافئین به کار می‌رود.

مشخصات فنی

Item VALUE
sodium nitrite ۹۹٫۱۳%
water content ۱٫۲۳%
sdium nitrite content ۰٫۶۰%
chloride ۰٫۰۶%
water insolvable ۰٫۰۴%
GG Solutions Gas Dispenser BA-300
[تعداد: 1   میانگین:  2/5]

ثبت ديدگاه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/samenshi/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613