سولفات منیزیم

سولفات منیزیم
سولفات منیزیم2020-02-12T12:18:21+03:30

Project Description

سولفات منیزیم

معرفی محصول

 منیزیم سولفات (به انگلیسی: Magnesium sulfate) موسوم به نمک اِپسوم Epsom salt با فرمول شیمیایی MgSO۴ است.
سولفات منیزیم تزریقی جهت پیشگیری از تشنج در پره اکلامپسی، زایمان زودرس و به ندرت در درمان آریتمی‌های قلبی مصرف می‌شود. به صورت تزریقی و خوراکی نیز در درمان هیپومنیزیمی استفاده شده‌است. به عنوان گشادکننده برونش نیز مطرح است. محلول خوراکی آن مسهل اسموتیک رایجی است.
سولفات منیزیم نمک منیزیم است که در آن یون سولفات نقش یون دارای بار منفی را بازی می کند. این ماده را در شرایط محیطی به صورت کریستال های ریز بی رنگ می توان مشاهده کرد. به صورت بلورهای آبدار یک آبه و هفت آبه نیز قابلیت متبلور شدن دارد.
منیزیم سولفات را در بسیاری از صنایع استفاده می کنند اما با توجه به نقش مهمی که منیزیم در بدن موجودات زنده ایفا می کند، در این مقاله به کاربردهای آن در پزشکی و کشاورزی می پردازیم.
پزشکی
هر فرد بزرگسال روزانه به mg 400 منیزیم در بدن خود نیاز دارد. خوشبختانه منیزیم از عناصری است که در طیف وسیعی از مواد غذایی مانند گیاهان و گوشت یافت می شود. در صورت کمبود و یا نیاز بدن به این عنصر برای مقابله با بیماری، منیزیم را به صورت ترکیب سولفات منیزیم که به خوبی در آب حل می شود به بدن وارد می کنند.
از محلول منیزیم سولفات در درمان تشنج، آسم، یبوست و جلوگیری از پره اکلامپسی در مادران باردار استفاده می شود. پره اکلامپسی یک بیماری خطرناک است که در مادران باردار به دلایل نامعلوم اتفاق می افتد و باعث جلوگیری از رسیدن خون به جنین می شود. این بیماری هنوز درمان موفق و قطعی ندارد ولی سولفات منیزیم می تواند به جلوگیری و حتی بهبود آن کمک کند.
نمک اپسوم نیز که یکی از شکل های پودری سولفات منیزیم است، برای درمان دردهای عضلانی به آب حمام اضافه می شود.
کشاورزی
از کود سولفات منیزیم برای بهبود رشد گیاهانی که شدیدا به منیزیم نیاز دارند (گوجه، فلفل، سیب زمینی و رز) استفاده می کنند. حلالیت بالا در آب و کمک به جذب نیتروژن و فسفر در گیاهان از مزیت های این کود نسبت به سایر کودهای کشاورزی است.

مشخصات فنی

Item VALUE
Pruty %۹۹٫۵۹
Mg ۹٫۷۰%
s ۱۲٫۵%
Chloride ۰٫۰۱%
Iron ۰٫۰۰۱۵%
Heavy metals ۰٫۰۰۰۵%
AS ۰٫۰۰۰۳%
Insoluble in the watwr ۰٫۰۰۱%
PH ۶-۸
GG Solutions Gas Dispenser BA-300
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

ثبت ديدگاه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/samenshi/public_html/wp-includes/functions.php on line 4613